Fırat DEVECİ

ESP8266 Wi-Fi Module: Kullanım

 • 9 yıl önce, Fırat DEVECİ tarafından yazılmıştır.
 • 98 Yorum
 • Genel

ESP8266 Wifi Module Bir önceki yazıda ESP8266 Wi-Fi modülü hakkında konuşmuş ve cihaz firmware güncellemesinin nasıl yapılacağını göstermiştik.

Bu yazımızda, ESP8266 için hazırlamış olduğum başlangıç programı ile birlikte AT komutlarının işlevlerini inceleyeceğiz. Öncelikle cihaza ait son datasheet’i buradan indirebilirsiniz.

Bunun yanında yazdığım programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Program C# tabanlı olup en az Framework 3.5 bilgisayarınıza yüklü olmalıdır. Programın genel görünümü aşağıda görülebilir.

Programdaki hataların düzeltilmiş hali için yeni versiyonu indirmeniz gerekmektedir.

DownloadESP8266 User Program V1.0 (Dosya Uzantısını RAR Yapın)

DownloadESP8266 User Program V1.1 (Dosya Uzantısını RAR Yapın)

ESP8266

İlgili programın kullanımı için ise aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz. Video firatdeveci.com adresinin ilk videosu olması açısından da önemli.

Herkese kolay gelsin.

 1. Muhammet dedi ki:

  Meraba,

  Bütün herşey tamam.Lakin server olarak kullanamıyorum.AP özelliğini açıyorum.Kablosuz ağ listesinde bakıp telefonum ile bağlanmaya çalışıyorum.Ancak bir türlü bağlanmıyor.Ağ adını ne yaparsam yapayım sonuna muhakkak 66C9 ekliyor.

  Modüle bağlı cihazların listesini istediğimde ise haliyle boş liste dönüyor.

  Bu arada elimdeki modül eski versiyondu ve senin sayfandaki bilgiler ile güncelledim.Herşey sağlıklı çalışıyor.Yalnızca server olarak kullanamıyorum.Modülün kurduğu ağa telefonumla bağlanamıyorum.Laptop denemedim.İki farklı smart phone denedim olmuyor.

  Bir fikrin var mı?Karşılaştın mı benzeri bir durumla?

 2. Muhammet dedi ki:

  Modülü çalıştırmadan evvel bağlantıları tam olarak nasıl yaptınız?

  Bazı yerlerde reset pinini 3v3 e bağlayın çalıştıramazsınız deniliyor, bazı yerlerde chpd ve gpio0 3v3 e bağlayın diye.Ben gpio0 3v3 bağladığımda iletişim kuramadım. boşta iken iletişim kurabiliyorum.Acaba nasıl bağladığınızı belirtirmisiniz?

 3. Cenk UNUR dedi ki:

  Merhaba Fırat Bey,

  Aynı ortamda bulunmayan cihazlardan veri almak için bu modülü kullanmak istiyorum. Örneğin bir devrem evde bir devrem işyerimde olsun. Bulunduğum bu mekanlarda Statik IP alma şansım yok.
  Bu nedenle web tarayıcı ile bu modüllere ulaşmak yerine,
  1-Web sitesine veriyi göndermesini sağlayıp değeri buradan görmek
  2-Günde 2 defa mail ile veriyi mail adresime göndermesi

  bu seçeneklerden hangisi uygulanabilir?

 4. Onur dedi ki:

  Merhaba Fırat Bey,
  Biz sizin yazdığınız yazıdaki bütün adımları yapıp esp8266 ile internete bağlandık. Daha sonra Usb Uarttan ESP8266 yı ayırıp Arduino Mega ya bağlayıp internete bağlanmaya çalıştık fakat SSID adını görüp internete bağlanıyo ancak internete erişilemiyordu. Bizde bi hata yaptık sanırım deyip en baştan tekrar yapmaya karar verdik. Bu sefer ESP8266 AT+CWLAP koduna ve AT+CWJAP koduna tıkladığımızda sürekli olarak ERROR cevabı alıyoruz. Yardımcı olur musunuz bize bu konuda

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle gerilim seviyelerinin doğru ayarlandığından emin olun. Eğer yüksek gerilim vermişseniz kartınız yanmış olabilir.
   Bunun yanında yazılım güncellemesini de deneyin. Sorun hala devam ediyorsa kartınızın bozulma ihtimali yüksektir.

   • Onur dedi ki:

    3.3 V verdik ayarlarkende özellikle dikkat ettik. Daha sonra cihazın güncellemesini denetledik ve son sürümünü kullanıyormuşuz.
    Ayrıca modülü bağladıktan sonra AT , AT+RST ve AT+GMR komutlarında OK geri dönüşünü alıyoruz.

    • Fırat DEVECİ dedi ki:

     Daha önce başıma gelen bir durum değildi açıkçası. Yalnız bazen CWLAP komutu ile ilgili sıkıntı yaşanabiliyordu. CWMODE=Both yaparak deneyebilirsiniz ayrıca.

     • Onur dedi ki:

      Gönderdiğiniz kodu da denedik yine error verdi yanmış olduğunu düşünmüyoz çünkü esp 8266 ya veri gönderirken mavi ışık yanıp söüyo ayrıca modülün kırmızı güç ışığı sürekli yanıyo. ek olarak modül çok ısınıyo.

     • Fırat DEVECİ dedi ki:

      Modülünüz büyük ihtimalle zarar görmüş.

     • Onur dedi ki:

      Peki modülü fabrika ayarlarına döndürme gibi bi şansımız var mı?

     • Fırat DEVECİ dedi ki:

      Firmware güncellemesi yaptığınızda zaten bu dediğiniz oluyor.

 5. İhsan dedi ki:

  Merhaba Fırat Bey,
  Biz sizin videodaki bütün adımları yaptık modülümüz de internete bağlandı fakat wifi üzerinden modül internetine bağlandığımızda internet erişimi var göstermesine rağmen internete giremiyoruz. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

 6. Cengiz dedi ki:

  Merhaba hocam,

  Bi sorum olacak;
  Bu modül modeme bağlanırken rastgele IP alıyor. Her defasında sabit bir IP alması nasıl sağlanır? Mesela 192.168.1.75 alsın her bağlandığında?? Benim bildiğim bir IP alsın ki cihaza uzaktan erişebileyim yani..

  Şimdiden teşekkürler

 7. Cengiz dedi ki:

  Hocam çok özür dilerim yaa. Benim bakar-körlüğüm olmuş bu olay. Tekrar seyredince farkettim. Tekrar tekrar özür.

 8. Sinan dedi ki:

  Merhaba Fırat Bey.
  Bu modülün RxTx çıkışını başka bir işlemciye bağladım ve android uygulama üzerinden esp ye bağlanıp data gönderiyorum ancak geri data gelmesini istiyorum. Bunu AT komutları ile yapabilir miyim. Bunu yapmak için nasıl bir ayar yapmam gerekir. Yardımcı olursanız sevirim.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Sinan,

   Bilgisayar programında gönderdiğin komutları işlemciyle gönderirsen her şeyi bilgisayardaki gibi kontrol edebilirsin. AT komutlarının güzel yanı da budur zaten.

   Kolay gelsin.

 9. Furkan dedi ki:

  Hocam kolay gelsin yaklaşık 3-4 saattir lanet modüle nasıl bağlanacağımı programlayacağımı araştırıyorum ama nafile. Arduino uno’mu bu modülü kullanarak webserver yada android telefon üzerinden kontrol etme amacındayım. Ama internetten bulduğum örnek uygulamaları bir türlü gerçekleyemedim. Arduino’ya bağlamadan önce modülü programlamam mı gerekiyor? Eğer öyleyse bunun için bir usb-to-serial dönüştürücü mü lazım bana ? Beynim yanmak üzere galiba derdimi tam olarak anlatamamış olabilirim. Yardımcı olursan minnettar kalırım. Kolay gelsin..

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Sevgili Furkan;

   Öncelikle modül programlı geldiğinden senin bir yükleme yapman gerekmiyor, yine de sitemde bulunan güncelleme dosyaları ile cihazını güncelleme yapmanı öneririm, bunun için USB/Seri Port dönüştürücü ihtiyacın olacaktır, bağlantı şemasını sitemden ya da internetten bulabilirsin.

 10. Burak dedi ki:

  Merhabalar,
  Elimde ESP-01 modulü var. AT ve AT+GMR çalışıyor ancak diğerleri çalışmıyor. Bunun nedeni nedir acaba? AT+GMR ile dönen versiyon 2.2.89.2.
  İyi çalışmalar.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Burak,

   İlgili modülü bir projemde denemek üzere getirtmiştim ve tekrar ele almayalı uzun süre oldu. Bu yüzden ilgili sürümde ne gibi değişiklikler yaptılar tam olarak bilmiyorum yalnız komutların değişmemesi gerekir.

   • Burak dedi ki:

    Hocam şimdi fark ettim. Programınızda veya terminalde hiç bir bağlantı olmadığında da AT ve AT+GMR için aynı değerler geliyor. Ben hiç bağlanamamışım modüle.

    • Fırat DEVECİ dedi ki:

     Merhabalar Burak,

     Bağlantılarını doğru şekilde yaptıktan sonra sitemden ilgili dosyayı günceller misin?
     Daha sonra Wifi ağı ile internete açıldıktan sonra AT+UPDATE ile güncelleyebilmen gerekiyor modülünü.

 11. Önder dedi ki:

  Fırat Bey,
  Öncelikle böyle bir site açtığınız için teşekkür ederim . Benim problemim; ESP8266’yı update ediyorum OK diyor daha sonra seri port programını çalıştırdığım zaman cihazdan devamlı “fatal exception (2)” hatası alıyorum.
  Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Önder Bey,

   Öncelikle temennileriniz için teşekkür ederim. Açıkçası böyle bir hata bile hiç karşılaşmadım. Benim sitemdeki sürümü yükleyerek denediniz mi?

   • Önder dedi ki:

    Fırat Bey sürümü güncelledim düzeldi . Teşekkür ederim.

    • Fırat DEVECİ dedi ki:

     Ben teşekkür ederim Önder Bey,

     İnternette oldukça fazla firmware var, bazen farklı ve bozuk firmware yüklenerek cihazlar kullanıcılara gelebiliyor. Lua ve orijinal firmware’ler en iyileri. Bence bunları kullanmaya devam etmeliyiz.

 12. mikrodunya dedi ki:

  Mesela AT+IPR=9600 komutu ile baud rate 9600 olarak ayarlanabilir.

 13. mikrodunya dedi ki:

  Sitenizde paylaştığınız firmware ile denedim çalıştı. Ayrıca IP ayarı da yapabiliyorum.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   İlginç bir durum; ben güncellediğimde bu baud ayarını yapamıyorum. Belki entegre sürümleriyle ilgili olabilir.
   Yazdığım programda baud ayarı yapılabiliyordu öncesinde, sonradan bu kısmı ben kaldırdım yapamıyorum diye. Yeni versiyonda bu kısmı ekleyebilirim.

   Bilgi için teşekkürler.

 14. Bekir dedi ki:

  Merhabalar,

  -AT+CIPSEND=0,466
  link is not
  bu hatayı vermekte bunu nasıl düzeltebiliriz?

  -80 portunu açtığımız da tarayıcıdan çok yavaş girmekte bunun sebebi modeme uzaklığı olabilir mi?

  -Ayrıca access point yaptığımız da 2. bir ESP8266 gerek kalmadan aynı ESP8266’nin wireless’ına girerek belirlediğimiz bir ip adresi yazarak giremez miyiz?

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Bekir,

   İlk hatan Wifi ayarını doğru yapmamakla ilgili. Bazen de uygulama sitesi geç cevap verebiliyor. Buna dikkat etmek lazım.
   Tarayıcının geç girme probleminin kaynağını bilemiyorum.
   Son olarak bunu hiç denemedim, ama bir amaca hizmet edeceğini düşünmüyorum.

   İyi günler.

 15. Abdullah dedi ki:

  Merhabalar,

  Ben ESP8266’yı normal Wi-fi ağına bağlayıp server veya client olarak kullanabiliyorum. Ama telefonumdan mobil veriyi açıp taşınabilir Wi-fi ağı oluşturduğumda ESP ağa bağlanıyor, internetede giriyor. Server yapıyorum çalışıyor. Ancak dışarıdan Android telefonla veya PC’den Client olarak bağlanmaya çalıştığımda bağlanmıyor. IP adresi GPRS üzerinde olduğu için 10.160…. gibi geliyor. Ne yaptıysam olmadı. Sorun nerede acaba, IP’de mi? Aynı şey SIM900 modülünde de oldu. Amacım SIM cart üzerinden server oluşturmak. Yardım edebilir misiniz. Teşekkürler.

 16. SCKN dedi ki:

  Fırat merhaba,

  Cihaz üzerindeki GPIO portu programlanabiliyor mu?

 17. Mehmet Kurt dedi ki:

  Merhaba,
  Yazılarınızı İlgi ile takip ediyorum.
  Sizin yazmış olduğunuz program ile ESP-12 ye sorunsuz bağlana biliyorum. 16F628A ile seri iletişim kurmak istediğimde bağlantı hızı problemini bir türlü aşamadım.
  Ben elimdeki ESP-12 yi güvenli şekilde nasıl 16f628 ile haberleştirebilirim.
  Teşekkürler…

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Mehmet Bey,

   16F628A’yı hangi baud hızına ayarlıyorsunuz acaba?

   • Mehmet Kurt dedi ki:

    Hocam 20MHz kristal ile 9600 baud hızına ayarlı.
    Yukarıdaki yazıları dikkatli okuyunca ESP8266’nın varsayılan 115200 baud hızını AT+IPR=9600 komutu ile 9600’e düşürdüm.

    Şu anki sorunum 3,5 volt ile beslediğim 16F628 MCU’nun TX ucunu ESP8266 ya bağlayıp komut gönderdiğim de ESP8266 bir daha PC ile de haberleşmiyor. Sanırım bir şekilde zarar veriyor ESP8266’ya.

    Pic ile ESP8266’yı haberleştirirken TX ve RX uçlarını ben direk bağladım sizce sorun nedir?

    • Fırat DEVECİ dedi ki:

     Mehmet Bey,

     Öncelikle ESP’yi 9600’e ayarladıktan sonra benim programımın bağlantısının geçerli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Benim yaptığım uygulamalarda da 3V3 ile beslenen yapı ile direk ESP’ye giriyordum. Yalnız, ESP’nin gerilim toleransları oldukça düşük, yüksek gerilim vermiş olabilirsiniz bunu dikkate almanız gerekiyor. Daha sonra kontrolcüyü direk bağlayarak sorunsuz kullanabilirsiniz.

     • Mehmet Kurt dedi ki:

      Fırat Hocam,

      Denemeleri sizin yazdığınız program ile yapıyorum.
      Esp-7 sizin yazmış olduğunuz programla sorunsuz haberleşiyor.
      Esp yi 9600 baut olark ayarlayıp sizin programdan da iletişim hızını 9600 baut a ayarlayınca sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

      Taki 3,3V ile besledipim işlemci ile haberleştirmeye çalışıncaya kadar. İşlemciden gönderdiğim komutları ESP algılamıyor.
      Tekrar sizin yazmış olduğunuz yazılımla da hiç bir şekilde iletişim kuramıyor ESP. Ben nerede hata yapıyorum sizce?

     • Fırat DEVECİ dedi ki:

      Mehmet Bey,

      İşlemciyi 3V3 iken 4MHz’de çalıştırmayı deneyerek bu işleminizi tekrar yapabilir misiniz. İşlemciden ESP’ye sadece AT\r\n komutu gönderin. Cevap olarak OK gelmesi gerekiyor. Sorunun işlemci tarafında olduğunu düşünüyorum.

  • Mehmet Kurt dedi ki:

   Hocam sanırım 9600 baud hız için kristal 20Mhz olmalı. 20Mhz kristalle işlemci voltajı 3,3 volt iken deneme yapıp sonucu size yazarım. Zira 5 adet ESP8266 bu şekilde deneme yaparken kullanılmaz hale geldi.

   Saygılarımla.

  • Mehmet Kurt dedi ki:

   Hocam deneme bordu na usb seri çeviriciden 3,3 volt aldım
   16F628A 20 MHZ kristalle beraber 9600 baut hızında gene pc ye veri gönderdiğimde sizin yazmış olduğunuz programda göndermek istediğim datanın sorunsuz geldiğini teyit ediyorum.

   o kısımda sorun yok fakat benim asıl sormak istediğim tx ile rx ve rx ile tx doğrudan mı birbirine bağlıyoruz .

   bazı sitelerde drenç kullanılmış ve bazılarında transistör.

   Bu arada pic ile haberleştirme denemelerinde arızalanan ESP-7 modeli
   belkide bunun çalışması diğerlerine göre farklıdır.

 18. Mehmet Karakaya dedi ki:

  Fırat hocam merhaba,

  Ben ESP ile web server yapmak istiyorum,

  CIPMUX = 1 yaptım çalıştırdım fakat benim derdim dışarıdan yani Google Chrome’dan 2 adet Html isteğinin peş peşe gelmesi.

  Yani +IPD,0 gönderiyor cevap vermemi beklemeden
  0,CLOSED ve
  bir +IPD, daha gönderiyor

  Bunu nasıl hallettiniz?
  Veya Google Chrome’un bir ayarı var mı?

  Teşekkürler.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar,

   AT komutları kullanarak Web Server uygulaması yapmadım yalnız iyi bir parse yönteminiz olması gerekiyor. Bu iş için LUA’yı kullanmanız daha kolay olacaktır.

   İyi günler.

 19. Samed Şahinoğlu dedi ki:

  İyi günler Fırat Hocam

  Elimde ESP8266 modülü var yukarıdaki yazınızı takip ederek firmware update yaptım fakat şuan ESP8266 User Programı ile bağlantı kuramıyorum. Com portu dogru seçip AT komutu gönderdiğimde esp8266 cevap vermiyor
  yardımcı olabilirseniz sevinirim

  teşekkürler

 20. Musab dedi ki:

  Merhaba
  ESP8266’yı, Uart Basic ile bağlıyorum PC ye ancak programa girince hata veriyor, bulunamadı diye, bacakları mı yanlış bağlıyorum acaba?

 21. Oğulcan Temel dedi ki:

  Merhabalar Fırat Bey,

  ESP8266 ile basit bir led yakma devresi yapıyorum ama bir türlü internetten kontrol sitesini açamıyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

 22. Samet dedi ki:

  Ardunio UNO ile ESP8266-01 bağlantısı yaparak internetten LED yakmak istiyorum ama internette bu konuyla ilgili doğru düzgün hiç bir bilgi yok yardımcı olursanız çok sevinirim..

 23. Metin Aras dedi ki:

  iyi günler.

  Aylardır ESP8266 ailesi ile uğraşıyorum. Tez Ödevim var ve hiç bir yol kat edemedim. Güncellemeyi yaptım ancak bu programı kullanırken dediğiniz gibi galiba veri iletilmiyor. Kartı takıyorum ancak Timeout 1 oluyor. ESP8266 cevap vermiyor ve error veriyor. Bunun için bir çözüm var mı?

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Metin Bey,

   Öncelikle Türkçe yazım hatalarınıza dikkat ederseniz sevinirim. ESP8266 yaptığınız uygulamaya göre seçmelisiniz. Bu konuda herhangi bir öneride özellikle bulunmuyorum.

 24. Yasir dedi ki:

  Merhaba Fırat bey,
  Daha çok GPIO ya sahip olduğu için esp-12 satın aldım. Lakin aldığıma alacağıma pişman oldum. Bu modul için çok az döküman bulunuyor. Piyasada olan dökümanların da çoğu farklı şey söylüyor. Deneye deneye içerisine kod atıp bir mikroişlemci gibi çalıştırabildim. Fakat hem Arduine IDE hemde sizin paylaştığınız program ile komut göndermeyi denedim. GPIO0 toprağa bağladığımda cihaza kod atabiliyorum ama topraktan aldığımda haberleşmeye geçiyor. Lakin serial monitörde çok garip ifadeler çıkıyor. Artık sabrım kalmadı çekiçle paramparça edeceğim 🙂 yardım ederseniz sevinirim.
  Teşekkürler

 25. Fatih dedi ki:

  İyi akşamlar Fırat Bey.
  Ben arduino mega ile bağlantı kurmaya çalıştım. Fakat AT komutuna karşılık OK cevabını alamıyorum neden kaynaklanıyor acaba?

 26. Oğuzhan Çömlekci dedi ki:

  Merhaba Fırat Bey,

  Elimde bir adet NFC RC522 var. SPI arayüzü var.
  Bu wireless modül ile NFC yi bağlayıp tagleri ağ üzerindenokuyabilir miyim ?

 27. Nihat ÇAKAR dedi ki:

  Çok başarılı bir anlatım, çok teşekkürler

 28. Sadık BAYAR dedi ki:

  Merhabalar Fırat Bey,
  Benim sorum şu olacaktı. ESP8226 veya ESP8266 aynı anda farklı modemlere bağlanabiliyor mu? Eğer bağlanamıyorsa sadece birinin kapsama alanı ne kadar genişliktedir? Cevabınız için şimdiden tesekkürler.

 29. Sadık BAYAR dedi ki:

  Tekrar merhaba Fırat Bey,

  Bu cevabınızdan, aynı anda farklı modemlere bağlanamadığı yargısını mı çıkarmalıyım? Datasheet’e incelediğimde ‘Multiple connection’ diye bir kavram ile karşılaştım. Fakat herhangi bir açıklama bulamadım. Acaba bu özellik aradığım şey mi? Sizin bu konuda bir çalışmanız olduysa bilgilendirirseniz sevinirim.

 30. Ebubekir Yesilay dedi ki:

  Fırat Bey merhaba ben sizin dediğiniz şekilde esp’yi güncelledim öncelikle teşekkürler arduino kullanan arkadaşlarada tavsiyem gnd ile reset pinlerini birleştirsin hocam size bir sorum olucak esp bağlantı her yenilediğinde veya farklı bir ağa bağlandığında ıp’sini güncelliyor bana sabit bir ıp adresi lazım bunun bir yolu varmı şimdiden teşekkürler.

 31. Erdi VURAL dedi ki:

  Hocam Merhaba,

  Sisteme gerekli güncelleştirmeyi yaptım ve At komutları ile haberleştim. fakat video da bahsettiğiniz gibi fail hatası aldıktan sonra AT RST yaptım. Bu resetden sonra modüle bağlanamıyorum. Tekrar güncelleştirme yapınca bağlanabiliyorum. Ama ağa bağlanırken vs aldığım hatayı iptal etmek için reset atmaktan başka çarem de yok yardımlarınızı rica ederim.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Erdi ESP8266 çok randımanlı çalışan bir yapı değil. Çoğu kişi aynı dediğin gibi reset ata ata kullanıyor bu entegreyi. Açıkçası böyle bir hata gördükten sonra ben de ESP8266 kullanımını bıraktım yaklaşık 1 sene önce.

 32. Erdi VURAL dedi ki:

  Hocam ufak 2 adet projede kullanmam gerekiyor artık sabırlı bir şekilde kurcalayarak işimizi görüp, modülü hayatımızdan çıkaracağız gibi. Teşekkürler ilginiz ve emekleriniz için.

 33. Selim IŞIK dedi ki:

  Merhabalar,
  Yapılan anlatım esp-201 için geçerli olur mu?

 34. Musa dedi ki:

  ESP8266 modemimle bağlantı kuruyor modem kapanıp açılınca IP değişiyor. Nasıl sabit IP atabilirim. Birde Tılgın modemde nasıl port açabilirim? Yardım için teşekkür ederim.

 35. Musa dedi ki:

  Siz hangi yapıyı kullanıyorsunuz Fırat Hocam?

 36. Eren dedi ki:

  Bununla sahte wifi listesi oluşturmak yasal mı Türkiye’de.

 37. Surkan dedi ki:

  Serial monütorde esp8266 nın AT komutlarına karşılık vermiyor ne yapmalıyım

 38. Fırat DEVECİ dedi ki:

  !!!ARKADAŞLAR ESP8266’YI KULLANMAMAKLA BİRLİKTE HERHANGİ BİR DESTEK SUNMUYORUM!!!

 39. Eyüp dedi ki:

  Hocam selam sitenizdeki download linkleri çalışmıyor güncelleyebilir misiniz acaba. access denied hatası veriyor bana.

 40. Yasemin dedi ki:

  Hocam AT+RST komutunu gonderdikten sonra surekli mavi ışık yanmaya başladı ve artik hic bir komut çalışmıyor. Bunu nasil duzeltebilirim? Guncelleme yapmayi denedim ama olmadi?

 41. Samet ÖĞRETİR dedi ki:

  Hocam biraz önce youtubede izledim. Emeğinize sağlık program çok işlevsel görünüyor. Daha önce esp8266 almıştım ama komut yazmaktan sıkılıp kenara kaldırmıştım. Bu programı görünce tekrar kullanmaya çalışacağım inşallah bir sorun çıkmazsa 🙂

 42. Umut Özgür ÇETİN dedi ki:

  1 seneyi geçmiş son yorumdan ama umarım hâlâ cevaplıyorsunuzdur. benim sorum esp8266 yı arduino uno ya bağladım rx 0 tx 1 ch_pd yi de 3.3v a 10k direnç ile bağladım PROGRAM ile komutları gönderiyorum her şey süper bir şekilde çalışıyor. bağlantıyı hiç bozmadan SoftwareSerial kütüphanesini kullanarak AT komutu gönderiyorum fakat cevap gelmiyor neden olabilir.

 43. erkut tolga aydın dedi ki:

  hocam ellerine dert görmesin, videonun daha yarısını izledim ama günlerdir uğraştığım bir çok konuyu çözdüm klavyene sağlık, hemşehrin olarak teşekkürler

 44. Mehmet dedi ki:

  Fırat hocam mrb. Esp8266 v3 1.0 12 e nodemcu ile hotspot WiFi ağına bağaşanbilirmiyim.
  Örnek :
  -bağlanmak istediğim ssid e tıklayınca ekrana tekrar yeni bir sayfa açılıyor ve bu sayfada istenilen tc kimlik ve doğum tarihi bilgimle wifiye bağlanıyorum. Esp8266 ile buna bağlanma imkanı varmı. Teşekkürler paylaşımlarınız için

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhabalar Mehmet Bey,

   ESP ile uğraşmayalı sanırım 3-4 sene olacak. Açıkçası bu geçen süre zarfında, ilgi alanımdan çıktı ve ne işe yaradığını bile unuttum.
   Maalesef bu konular hakkında bir bilgiye sahip değilim.

 45. emre dedi ki:

  Selamlar Hocam,

  modülü çalıştırdım hangi AT komutunu gönderirsem göndereyim

  https://hizliresim.com/m0h29nu hatası veriyor. Sanırım pinleri yanlış attım.
  Siz veya diğer arkadaşlar giriş pinlerini benimle paylaşabilir mi?

  Teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

error: Kopyalama Yasaktır, Eğer Bilgi İçeriğini Almak İstiyorsanız İletişim Bölümünden Yazara Ulaşın!