Fırat DEVECİ

Programlar

 • 2 sene önce, Fırat DEVECİ tarafından yazılmıştır.
 • 10 Yorum
 • 7.750 Kişi Okudu

Bu bölümde elektronik ve özellikle yazılım ile uğraşırken sıkça kullanılan bir çok programı bulabileceksiniz.

1) Serial Port Terminal
İlk versiyonu 2010 yılında çıkan Serial Port Terminal programının 2015 V1.4 versiyonunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
DownloadSerial Port Terminal V1.4
SerialPortTerminalv14

2) ESP8266 User Program
Özellikle IoT uygulamalarında fiyatından ve getirdiği avantajlardan dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilen ünlü Wi-Fi modülü ESP8266 için yapılmış ve AT komutlarını test etmek için kullanabileceğiniz bilgisayar programını aşağıdan indirebilirsiniz.

DownloadESP8266 User Program V1.0

DownloadESP8266 User Program V1.1

ESP8266

 1. Emrah BUDAK dedi ki:

  Eline sağlık 🙂 Benim içinde bir sürü bug bulunan yazılımıma göre çok profesyonel 🙂 Artık bunu kullanırım.

 2. Kamil Sorhan dedi ki:

  Sayın Fırat Deveci,

  Serial Port Terminal v1.4’ü indirdim. Bilgisayarımdaki (360 Total Security) anti virüs programı, terminal programında truva atı (HEUR/QVM0.3.0.Malvare.gen) buldu. Programda gerçekten truva atı var mı yoksa antivirüs yanlış mı algıladı?

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Merhaba Kamil Bey,

   Programda herhangi bir virüs, malware ya da truva atı yoktur. Bazı zamanlar virüs programları .exe dosyaları yanlış tanıyabiliyor.

 3. Çiftçi dedi ki:

  Port erişiminden dolayı dikkat çekmiş olabilir antivirüslere itibar etmeyiniz.

 4. Osman Sedef dedi ki:

  Serial Port Terminal V1.4 programının çalışması için Dotnet 3.5 gerekiyor Windows 10 ile direk çalışabilmesi için programı yeni dotnetlerle çalışacak şekilde güncellemeniz mümkün müdür acaba?
  Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   İlk Windows 10 yayınlandığından beri herhangi bir Dotnet güncellemesi yapmaya gerek duymadan programımı kullanıyorum. Yine de bir sorun varsa düzeltmeye çalışacağım.

 5. HarbiWare dedi ki:

  Serial port olayı artık eskilerde kaldı fakat elimde serial port logları görmek için işimi oldukça gördü kaynak kodlarını paylaşmayı düşünürmüsün geliştiriciler önemli bir kaynak olacaktır.
  Paylaşılan kitaplarınız yeni nesillere çok yararlı birer kaynak olacak.

  • Fırat DEVECİ dedi ki:

   Seri port belki bir port olarak bilgisayarlarda yok oldu fakat endüstride hâlâ en önemli iletişim metotlarından biri. Kaynak kodlarını yeni versiyonla birlikte paylaşabilirim, çünkü toplanması gereken bir çok yeri mevcut maalesef.

 6. Adem Kılıç dedi ki:

  Sevgili Fırat Deveci, ellerine sağlık, modbus ile ilgili ModbusMat kullanıyorum, senin yazdığın program var mı? Varsa paylaşır mısın? Teşekkürler şimdiden.

Yorum Yazınız

error: Content is protected !!