Fırat DEVECİ

DC Elektronik Yük: Part 4 (Final)

  • 4 ay önce, Fırat DEVECİ tarafından yazılmıştır.
  • 0 Yorum
  • 865 Kişi Okudu

Elektronik yükü ele aldığımız ilk üç bölümde (ilk bölümikinci bölümüçüncü bölüm) klasik yöntemler, bunun ışığında yarı iletken kullanımı, tasarım ve cihazı ortaya konarken geçen aşamaları sıraladık. Tasarladığımız elektronik yükün en önemli özelliği bilgisayar tarafından kontrol edilebilmesi ve çeşitli testlerin hızlı bir şekilde bir program ile kolayca yönetilebilmesidir. Bu hem yük testlerini hızlı bir şekilde yapmaya olanak sağlar, hem de sunum, rapor ya da kullanıcı kılavuzları için grafiklerin yerleştirilebilmesine olanak sağlar.

Elektronik yük bilgisayara RS485 ya da Bluetooth üzerinden bağlanabilmektedir. Özellikle elektrik izolasyonunun tehlikeli olduğu durumlarda bluetooth ile birlikte bağlantı kurmak hem insan sağlığı hem de bilgisayar portlarının korunması açısından önemlidir.

DC Elektronik Yük PC Programı
Aşağıda ana sayfası görülen DC elektronik yükün PC programı tamamen C# temelli yazılmıştır.İlgili programın kullanımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Ayrıntılı görünüm için tam ekran ve 720P izlemenizi öneririm.

DC Elektronik Yüke Sahip Olmak İçin…
Arkadaşlar DC Elektronik Yük maalesef açık kaynak bir proje değil. Elektronik yük projesinin PCB, program ya da tüm proje dosyalarını elde etmek isteyen arkadaşlar sitedeki ÜRÜNLER sekmesini kullanarak gerekli detayları elde edebilirler.

Bitirirken…
Yaklaşık 10 senelik bir geçmişe sahip olan ve test masamda mutlaka görmek istediğim DC elektronik yük projem nihayet sonlanmış bulunmaktadır. Bu konuda geri dönüş aldığım ve bana gerek yorum bölümünden gerekse özelden yazıp fikir beyan eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Gelecek projelerde görüşmek dileğiyle.
Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

Yorum Yazınız

error: Kopyalama KARDEŞ!